zaproszenie_kryminalna2

Więcej…

 

Warszawa-kryminalna-2mW księgarniach (i empikach) ukazał się drugi tom „Warszawa Kryminalna II” moich reportaży sądowych z głośnych procesów karnych ostatnich czterech lat, jakie toczyły się w stołecznych sądach. Podobnie jak w tomie pierwszym nadal tak dobierałam tematykę spraw karnych, aby tworzyły obraz charakterystycznych przestępstw w Warszawie nowych czasów.

W „Warszawie Kryminalnej I” wydanej przez „Muzę” w roku 2010 pojawiły się na wokandzie mafie, fałszowanie testamentów dla zdobycia drogich kamienic, zabójstwa, w którym niepoślednią rolę odegrał Internet, czy wreszcie ofiary intryg walczących o władzę partii politycznych.

W drugim tomie panorama głośnych medialnie przestępstw rozszerza się o kolejne nowe odsłony - m. in przestępstwa tzw. białych kołnierzyków.

Więcej…

 

warszawa_kryminal„Warszawa Kryminalna” - tom reportaży sądowych Heleny Kowalik jest pierwszym od 65 lat pitavalem dotyczącym wyłącznie stołecznej metropolii. Sprawy z wokandy zostały tak dobrane, aby w sumie tworzyły panoramę charakterystycznych przestępstw w Warszawie dziesięć lat po transformacji ustrojowej.

Są więc strzelające do siebie gangi (w niektórych przywódczą rolę pełnią kobiety), sfałszowane testamenty dla zdobycia drogich kamienic, lekarze oskarżeni na skutek intrygi politycznej - mieli być egzemplifikacją korupcji szerzącej się w tym środowisku.  Jest zabójstwo młodej wykształconej ‘singelki”, która przeniosła się do Warszawy z małej miejscowości, aby zrobić karierę (i zrobiła ją), ale była samotna i szukała znajomości na portalu „Sympatia”, dramatyczne, głośne na całą Polskę świadome utopienie małego dziecka w Wiśle. Są korupcyjne przestępstwa wysokich urzędników ministerialnych szufladkowanych w sądzie jako tzw. sprawy białych kołnierzyków. 

Więcej…

 

corka-kainaCórka Kaina” to powieść psychologiczna, której kanwą były prawdziwe wydarzenia, dziś zarejestrowane w kartotekach IPN.

Rzecz dzieje się współcześnie w Polsce i Ameryce. Główną bohaterką jest 40 letnia Anda, uznana warszawska  architekt, aktualnie singel. Poznajemy ją w sytuacji, gdy na skutek mobbingu szefa nagle została bez pracy. Z konieczności bierze mało prestiżowe zlecenie - zaprojektowanie wiejskiego kościółka na Suwalszczyźnie. I w tym momencie, poniekąd bez jej woli, wpada w wir niezwykłych wydarzeń, które zmieniają całe jej życie.

Więcej…

 
Więcej artykułów…