Z daleka widać, że coś się dzieje. Im bliżej gmachu warszawskiego Sądu Rejonowego dla dzielnicy Mokotowa, tym więcej transparentów i skupionych wokół nich ludzi. Na białych płachtach płótna wypisane czerwonym mazakiem hasła: "Kobylański broni honoru Polaków", "Polska dla Polaków!"

Więcej…

 

Nagie ciało bestialsko – 46 ran kłutych - zamordowanego chłopca znaleźli grzybiarze w lesie w lasach koło Warszawy. Było ledwo przysypane liśćmi. Prowadziły do niego głębokie odciski butów, widoczne w mokrej ściółce, bo w pobliżu rozciągały się bagna. Policja szybko ustaliła, że ofiarą jest 16 letni Rafał N. z Warszawy. Jego matka zgłosiła, że poprzedniego dnia syn pojechał z kolegami na grilla i nie wrócił na noc. Jednym z nich był najbliższy przyjaciel chłopca, Artur Sz. Starszy o dwa lata, ani się uczył, ani pracował.

Więcej…

 

- Nie dzwoń już do mnie, bo nie odbiorę, nie ma takich możliwości. Jestem pod drzwiami kliniki – powiedziała Agnieszka W. do swego narzeczonego Wojciecha M.

Głos się urwał, nie zdążył zapewnić ją, że tak, jak się umawiali, nazajutrz rano będzie w Warszawie i zabierze ją do domu. W mieście na południu Polski, gdzie mieszkali, nie zawsze był dobry zasięg operatora ich komórek.

Więcej…

 

- To nie jest sesja fotograficzna, w tej sali pani nie występuje jako artystka – przypomina surowo sędzia, notabene w wieku Dody. Dorota Rabczewska z miną „wcale mnie to nie bawi” przestaje pozować fotoreporterom. Ci z wielkim harmidrem wycofują się na korytarz. Proces piosenkarki może się zacząć.

Więcej…

 
Więcej artykułów…