czlenioAkcja powieści „Człenio” rozgrywa się w środowisku warszawskich dziennikarzy. Jest to świat mocno powiązany z polityką i biznesem. Główny bohater, Rafał Garda, niedoszły prawnik i początkujący dziennikarz, z pobudek ideowych szuka mentorów wśród polityków. W miarę upływu czasu jego droga do kariery jest coraz bardziej obca rzetelnemu dziennikarstwu. Rafał daje się wciągnąć w polityczne rozgrywki i manipulacje, eliminuje współpracowników i mających swoje zdanie kolegów z redakcji, ucieka się nawet do „czarnego PR”, by osiągnąć swój cel – posadę naczelnego.

 Gdy po pracy spieszy na spotkanie z dziewczyną, chciałby się zdystansować do świata wilczych praw rządzących jego środowiskiem, zachować niewinność młodości, ale to już nie jest możliwe. Za popełnione błędy i krzywdy bohater zapłaci wysoką cenę i sam stanie się ofiarą własnych intryg.

 Książka ukazuje bezwzględny świat dziennikarstwa, polityki i biznesu, w którym panujące układy, intrygi i manipulacja drugim człowiekiem to skuteczne metody do osiągnięcia sukcesu i władzy.

Kim jest „Człenio”? W powieści człowiekiem mediów, ale tak naprawdę kimkolwiek. W każdej branży, w każdym środowisku można takiego spotkać. Swój pozytywny wizerunek ćwiczy każdego dnia przy goleniu. Do drogiej wody kolońskiej dodaje łagodny uśmiech i rusza w miasto nadawać chorego znaczenia słowu kariera. Na pewno już go kiedyś spotkaliście.